تاریخ پخش تمامی سریال‌ ها و فیلم های فاز چهارم مارول

در این مطلب با زیپ فا همراه باشید تا مروری بر تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول و سایر آثار مورد انتظار دنیای سینمایی مارول داشته باشیم.

از زمستان سال گذشته، کمپانی هالیوود نیز به مانند سایر شرکت‌ها و ارگان‌هایی که به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تعطیل شده بودند کار خود را متوقف کرد؛ با این حساب، طبیعی است که بسیاری از فیلم‌های مورد انتظار آن نیز به تاخیر افتاده باشد.

با این حال، شاید سهم استودیوهای مارول برای ساخت فیلم‌های دنیای سینمایی مارول یا همان MCU بیشتر از سایر شرکت‌ها بوده باشد؛ چراکه در سال ۲۰۲۰، سریال‌ها و فیلم‌های این شرکت به کلی تاخیر خورند و جدول زمانی معرفی شده توسط کوین فایگی (Kevin Fiege) مدیر عامل مارول بهم ریخته شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

شاید دنبال کردن اخبار تاخیر یک فیلم مانند فیلم سریع و خشن 9 یا قسمت جدید سری جیمز باند کار چندان دشواری نباشد، اما بررسی تاریخ اکران تمامی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول با وجود تغییرات زمانی بسیار که در وبسایت‌های مختلف هم به صورت به‌روز رسانی نشده درج شده است، شما را کمی سردرگم کند.

به همین منظور، در این مطلب سعی کرده‌ایم تا تاریخ اکران تمامی فیلم های فاز چهارم دنیای سینمای مارول را با جدیدترین تاریخ‌های اعلام شده در اختیار شما قرار بدهیم تا بدون مشکل و به راحتی، در جریان زمان انتشار فیلم‌های ابرقهرمانی مورد علاقه خود باشید.

دقت کنید که همه فیلم‌ها و سریال‌های زیر به ترتیب آورده نشده و برخی از آن‌ها هنوز تاریخ اکران مشخصی را از سوی مارول دریافت نکرده‌اند.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Black Widow

این فیلم که درواقع داستان آن بین دو فیلم Avengers: Infinity War و فیلم Captain America: Civil War رخ می‌دهد، قرار بود تا شروع کننده فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باشد که در تاریخ ۱۲ اردیبهشت (۱ می ۲۰۲۰) اکران می‌شود؛ اما تعطیلی سینماها باعث شد تا اولین فیلم مختص به شخصیت Black Widow با بازی اسکارلت جوهانسون به ۱۶ آبان (۶ نوامبر ۲۰۲۰) منتقل شود.

با این وجود، حتی در آبان نیز پاندمی ویروس کرونا پایان نگرفت و حال تاریخ دیگری برای این فیلم در نظر گرفته شده که آن را ۱ سال عقب می‌اندازد. فیلم Black Widow در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می ۲۰۲۱) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

این فیلم درواقع قرار بود که ابتدا پس از عرضه فیلم Iron Man ساخته شود، چراکه در آن فیلم، شخصیت ماندارین با ظاهری تقلبی نمایش داده شد؛ درحالی که او خود شخصیتی بسیار مهم در فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings خواهد بود.

به هر حال این فیلم در همان ابتدای انتشار ویروس کرونا به دلیل قرنطینه خانگی کارگردان آن، دِستین دنیل که فرزند او به تازگی متولد شده بود، به تاخیر افتاد و حتی پس از جواب منفی آزمایش کرونا این کارگردان، همچنان ضبط برخی صحنه‌های آن در کشور استرالیا به زمان دیگری موکول شده بود. با این وجود، در مهر ماه سال جاری فیلمبرداری و ضبط این اثر به گفته سازندگان آن به پایان رسید و در تاریخ ۱۸ تیر ۱۴۰۰ (۹ جولای ۲۰۲۱) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Eternals

این فیلم سینمایی که درباره گروهی از موجودات فرابشری خواهد بود، در ابتدا برای اکران در تاریخ ۱۶ آبان سال جاری (۶ نوامبر ۲۰۲۰) اکران شود؛ اما پس از تاخیر فیلم Black Widow ابتدا به بهمن و سپس به ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱) موکول شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Spider-Man 3

از همان ابتدای بازسازی سری فیلم‌های مرد عنکبوتی برای آوردن این شخصیت به دنیای سینمایی مارول، مشخص شده بود که قرار است تا یک سه‌گانه جدید برای آن ساخته شود. با این وجود، در سومین فیلم از این سری ظاهرا اتفاقات جالبی قرار است رخ بدهد؛ چراکه حتی با وجود مبهم بودن داستان، همچنان نمی‌توان این مورد را نادیده گرفت که طبق تایید مارول قرار است تا شاهد بازگشت دو شخصیت الکترو با بازی جیمی فاکس و شخصیت داکتر اکتاپس (دکتر اختاپوس) با بازی آلفرد مولینا باشیم که در مجموعه‌های قبلی فیلم Spider-Man نیز این نقش را بازی گرده بود.

به علاوه، هنگامی که صحبت از مجموعه‌های قدیمی اسپایدرمن باشد، ظاهرا قرار است تا دو بازیگر قبلی نقش مرد عنکبوتی یعنی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد نیز به این فیلم اضافه شوند تا شاهد یک مولتی‌ورس بین جهان‌های مختلف با شخصیت اسپایدرمن‌های مختلف باشیم!

پایان دهنده سه‌گانه جدید فیلم‌های اسپایدرمن با بازی تام هالند ابتدا برای اکران در آبان ماه سال جاری برنامه‌ریزی شده بود؛ اما حال پس از تغییر تاریخ اکران سایر فیلم‌های مارول، این اثر نیز حدودا یک ماه از تاریخ اصلی اکران خود جا مانده و حال در ۲۶ آذر ۱۴۰۰ (۱۷ دسامبر ۲۰۲۱) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness درواقع اولین اثر در دنیای سینمایی مارول خواهد بود که با زمینه ترسناک و اکشن تخیلی ساخته می‌شود. همچنین درباره داستان آن، همانطور که از اسمش هم پیداست قرار است تا درباره جهان‌های مختلفی باشد که در هرکدام از آن‌ها شاهد شخصیت‌های مختلفی از سری فیلم‌های قدیمی‌تر یا ناشناخته هستیم. برای مثال، ممکن است در این فیلم شاهد حضور مردان ایکس و یا ددپول در دنیای سینمایی مارول باشیم که از جهانی دیگر آورده شده‌اند.

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness که ظاهرا از آخرین فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد بود، ابتدا برای آبان ماه سال ۱۴۰۰ و سپس به دلیل مشکلاتی که با کارگردان این اثر، اسکات دریکسون به وجود آمده بود تا بهار ۱۴۰۱ به تاخیر افتاد.

این فیلم در تاریخ ۵ فروردین ۱۴۰۱ (۲۵ مارچ ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Thor: Love and Thunder

پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame ظاهرا ثور دیگر حکمران سرزمین جدید ازگارد که با نام New Asgard روی زمین بنا شده نیست؛ بلکه حتی قرار است تا در این فیلم جدید از مجموعه فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول لقب خدای رعد خود را نیز برای مدتی به عشق خود یعنی شخصیت جین فاستر بدهد!

ناتالی پورتمن قرار است تا نقش این شخصیت که معشوقه ثور است را مجددا در فیلم Thor: Love and Thunder بازی کند و اینبار، این قابلیت را خواهد داشت تا به مانند آثار کامیک قدرت کنترل رعد را بدست آورد.

فیلم Thor: Love and Thunder با کارگردانی تایکا وایتیتی که ابتدا برای اکران در آذر سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده بود، حال در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال WandaVision

سریال WandaVision درواقع همان اثری است که آغاز فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را به جای فیلم Black Widow اعلام کرد.

به هر حال این سریال نیز به مانند سایر آثار قرار بود تا در زمانی بسیار زودتر در شبکه دیزنی پلاس پخش شود و حال حدودا شش هفته است که از تاریخ ۲۶ دی سال جاری (۱۵ ژانویه ۲۰۲۱) پخش شده و هنوز فصل اول آن به پایان نرسیده است.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال The Falcon and the Winter Soldier

همانند سریال WandaVision این مجموعه نیز که داستان دو شخصیت Falcon و دوست دوران جوانی شخصیت کاپیتان آمریکا یا همان شخصیت Winter Soldier را پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame دنبال می‌کند، قرار بود که در پاییز سال جاری اکران شود، اما به دلیل تعطیلی استودیوها و سپس ادامه فیلمبرداری در اواخر تابستان که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شد به تاخیری چند ماهه افتاد.

سریال The Falcon and the Winter Soldier از فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بوده و در تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال جاری (۱۹ مارچ) برای مشاهده از طریق شبکه دیزنی پلاس در دسترس کاربران خواهد بود.

همچنین شایعاتی منتشر شده که ظاهرا شخصیت کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز مجددا در این سریال بازخواهد گشت.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال Loki

در رویداد Super Bowl سریال Loki نیز در مجموعه فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شد اما تنها با یک تیزر بسیار کوتاه که چندان هم اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار نمی‌داد. با این وجود اینکه شخصیت لوکی در همان ابتدای فیلم Avengers: Infinity War کشته شده بود خود یک امر واضح است؛ اما اینبار یک لوکی از جهانی دیگر با بازی همان بازیگر قبلی، یعنی تام هیدلستون بازگشته و درواقع همان کسی است که با سنگ فضا (Space Stone) در فیلم Avengers: Endgame فرار کرده بود.

با توجه به تیزر منتشر شده از این فیلم، حال می‌دانیم که خدای نیرنگ هم‌اکنون در مکانی کار می‌کند که مسئولین زمان در آن استخدام می‌شوند! سریال Loki در تاریخی نامشخص در اردیبهشت ماه سال جاری از شبکه دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم  What If…?

در میان همه عناوین نام برده در این لیست، انیمیشن What If…? درواقع اولین اثری است که پروژه ساخت آن به تاخیر نیوفتاده و همچنان طبق برنامه در تابستان سال جاری میلادی در شبکه دیزنی پلاس پخش خواهد شد. همچنین فصل دوم این سریال چند ماه پس از اتمام فصل اول پخش خواهد شد.

تاریخ دقیقی برای پخش این انیمیشن از شبکه دیزنی پلاس اعلام نشده است.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال Hawkeye

آخرین بار گه درباره این مجموعه شنیده بودیم، درواقع اواخر بهار سال گذشته بود که گفته شد پس از اتمام داستان فیلم Avengers: Endgame حال شخصیت هاکای به دنبال یک جایگزین برای خود، شخصیت کیت بیشاپ (Kate Bishop) را آموزش می‌دهد.

ریس توماس (Rhys Thomas) به عنوان کارگردان این اثر برگزیده شده و نقش شخصیت بیشاپ را هیلی استینفلد بازی خواهد کرد که البته در گزارشات نظر منفی را درباره ایفای این نقش اعلام کرده بود.

سریال Hawkeye برای پخش از شبکه دیزنی پلاس، در پاییز ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده و فیلمبرداری آن همچنان ادامخ دارد.

فیلم‌های پس از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

فیلم‌ها و سریال‌های بالا همگی برای فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در نظر گرفته شده بودند، اما پس از آن هنوز هم آثار زیادی وجود دارند که این جهان را به سمت آینده‌ای دیگر هدایت خواهند کرد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Black Panther 2

با توجه به اینکه تاریخ اکران این فیلم بسیار دیرتر از آنچه فکرش را می‌کردیم در نظر گرفته شده بود، پس زمان آن نیز فعلا دست نخورده باقی مانده و مارول قصد دارد تا آن را در تاریخی از پیش تعریف شده در سینماها به نمایش بگذارد.

با این حال، مشکلی که برای ساخت این فیلم وجود دارد نداشتن بازیگر اصلی برای ایفای نقش شخصیت بلک پنتر است که پس از درگذشت چادویک بوزمن خالی مانده است. البته این بدان معناست که حال رایان کوگلر، کارگردان و نویسنده این اثر باید انتخاب سختی را داشته باشد و این احتمال می‌رود که خواهر شخصیت پاداشاه تی‌چالا یعنی شخصیت شوری (Shuri) جای او را به عنوان نقش اصلی فیلم بگیرد. دلیل آن هم چنین بیان شده که طبق اعلام رسمی مارول، هرگز قرار نیست که یازیگر شخصیت بلک پنتر از چادویک بوزمن به شخص دیگری تغییر پیدا کند.

فیلمبرداری فیلم Black Panther 2 از اواخر بهار سال ۱۴۰۰ شروع شده و در ۱۷ تیر ۱۴۰۱ (۸ جولای ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Captain Marvel 2

فیلم Captain Marvel 2 در ابتدا به خوبی توانست در مقابل موج‌های منفی کرونا ایستادگی کند و تاریخ اکران خود را در همان زمان تابستان سال ۱۴۰۱ نگه دارد؛ با این حال طولی نکشید که این عنوان نیز یک فصل به تاخیر افتاد تا در اواسط پاییز ۱۴۰۱ اکران شود.

درباره داستان فیلم هم همچنان اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما ظاهرا قرار است تا در این پروژه برای اولین بار شخصیت میس مارول یا همان کامالا کان با بازی ایمن ولانی (Iman Vellani)، پیش از دریافت فیلم مخصوص به خود او نمایش داده شود.

فیلم Captain Marvel 2 در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر) اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania

نویسنده سریال Rick and Morty داستان این فیلم را نوشته و کارگردانی آن را پیتون رید مجددا به دست خواهد گرفت تا سه‌گانه Ant-Man را تکمیل کند.

با این وجود از نظر داستانی، این عنوان بسیار بزرگ‌تر و عجیب‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید خواهد بود؛ چراکه شخصیت منفی بزرگی در آن معرفی می‌شود که هرگز انتظارش را نداشتید! شخصیت کنگ نابودگر یا همان Kang The Conquerer با بازی جاناتان مِیِرز در این فیلم حضور پیدا خواهد کرد؛ کسی که در زمان می‌گردد و جهان‌های مختلف را یکی پس از دیگری نابود می‌کند!

پاول راد، اوانجلین لیلی و مایکل داگلاس همگی برای ایفای نقش‌های خود بازمی‌گردند و نقش دختر شخصیت Ant-Man را هم کاترین نیتون بازی خواهد کرد که حال بعد از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame حدودا پنج سال بزرگ‌تر شده است.

فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania در تاریخی نامشخص اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Guardians of The Galaxy 3

درباره فیلم Guardians of The Galaxy 3 در ابتدا سال گذشته مشکلات فراوانی با کنار گذاشتن جیمز گان، کارگردان آن به وجود آمده بود. با این وجود، پس از مدتی  کوتاه گان مجددا به کار خود بازگشت، اما کارگردانی ریبوت فیلم Suicide Squad باعث شد تا اکران فیلم Guardians of The Galaxy 3 به زمانی بسیار دیرتر نیز موکول شود.

این فیلم در تاریخی نامشخص و احتمالا در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ اکران خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Blade

اگر از طرفداران قدیمی مارول باشید، قطعا با مجموعه فیلم Blade با بازی وزلی اسنایپس آشنایی دارید. با این حال این اثر جدید قرار است که یک ریبوت کلی از این سری را اینبار با بازی ماهرشلا علی (Mahershala Ali) داشته باشد.

همچنین درباره تاریخ اکران فیلم، از آنجایی که هنوز نویسنده یا کارگردانی برای آن مشخص نشده معلوم نیست، اما اعلام شده که در ابتدا قرار بود تا این فیلم درواقع یک مجموعه تلویزیونی باشد.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

فیلم Deadpool 3

بله، شخصیت خنده‌دار و کمدی ددپول قرار است که در فیلم Deadpool 3 به دنیای سینمایی مارول اضافه شود؛ چراکه حق استفاده از آن پس از خرید سهام کمپانی فاکس توسط دیزنی به دست مارول افتاده و حال آن‌ها می‌توانند به هر روشی از آن استفاده کنند.

با این وجود، اینکه چطور این شخصیت به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌شود همچنان جای سوال خواهد داشت؛ اما با توجه به آثاری که معرفی کردیم و تایید اینکه جهان‌های مختلف در فیلم‌های مارول وجود خواهند داشت، ظاهرا مشکلی برای اضافه کردن این شخصیت به MCU وجود نخواهد داشت.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال She-Hulk

اگر به خواندن کتاب‌های کامیک علاقه داشته باشید، قاعدتا در جریان این موضوع هستید که شخصیت هالک، یک فامیل نزدیک به نام جنیفر والترز دارد که نقش شخصیت She-Hulk را بازی خواهد کرد.

با این حساب، مارک رافالو مجددا برای ایفای نقش شخصیت بروس بنر و شخصیت هالک باز خواهد گشت و همچنین طبق اعلام سازندگان، شاهد شخصیت ابانیمیشن (Abonimation) که درواقع در اولین فیلم Hulk حاضر شده بود نیز با بازی مجدد تیم راس خواهیم بود.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال Ms. Marvel

باز هم شخصیت میس مارول (Ms. Marvel) کسی است که تازه به جمع قهرمانان دنیای سینمایی مارول اضافه می‌شود که با نام شخصیت کامالا کان شناخته می‌شود‌. این ابرقهرمان که درواقع دختری نوجوان است، به قهرمانان مارول علاقه بسیاری دارد، اما رفته رفته با قابلیت‌هایی که دارد آشنا می‌شود و خود به یک قهرمان در گروه انتقام‌جویان تبدیل می‌شود.

تاریخ پخش سریال Ms. Marvel با بازی ایمن ولانی هنوز مشخص نیست اما فیلمبرداری آن شروع شده است.

تاریخ اکران فیلم های فاز چهارم مارول

سریال Moon Knight

شخصیت Moon Knight نیز هنوز برای هوادارانی که کتاب‌های کامیک مارول را دنبال نکرده‌اند به مانند یک راز بزرگ خواهد ماند؛ چراکه تاریخ پخش سریال مختص به آن از شبکه استریم دیزنی پلاس همچنان اعلام نشده است.

به هر حال در توضیح کوتاه این شخصیت، می‌توان گفت که شباهت‌های بسیاری را شخصیت بتمن دارد؛ چراکه هردو افراد پولداری هستند که شب‌ها ظاهر می‌شوند و با خلاف مبارزه می‌کنند. نقش این شخصیت در دنیای سینمایی مارول را اوسکار آیزاک بازی خواهد کرد.

منبع: Syfy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.