زیپ فا زیپ فا
تنظیمات کارخانه ایکس باکس سری ایکس

دلایل مختلفی برای بازگردانی کنسول‌های بازی به تنظیمات کارخانه وجود دارد؛ برای مثال ممکن است قصد داشته باشید دستگاه خود را بفروشید، یا اینکه تنظیمات اشتباه آن را با یک گزینه به حالت اولیه بازگردانید. با این حساب در این مطلب با زیپ فا همراه باشید تا نحوه بازگردانی کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس به تنظیمات کارخانه را به شما نشان دهیم.

همیشه یکی از راه‌های رفع مشکلات کنسول‌ها و یا دستگاه‌های هوشمند Reset کردن و یا بازگردانی آن‌ها به تنظیمات کارخانه است. اما جالب است بدانید که همین کار، خود چند مرحله خواهد داشت که اگر هیچکدام پاسخگو نبودند، در نهایت به سراغ تنظیمات کارخانه می‌رویم.

Soft Reset

اولین نوع Reset که ساده‌ترین آن است، درواقع همان خاموش و روشن کردن کنسول به وسیله دکمه Power یا تنظیمات دستگاه است. این کار همیشه هنگام خاموش کردن سیستم انجام می‌شود و هربار با روشن شدن آن، برخی اطلاعات آن را بازنویسی می‌کند.

Hard Reset

این روش نیز مانند Soft Reset شامل خاموش شدن کنسول می‌شود، اما نه از طریق زدن دکمه پاور یا خاموش کردن عادی آن، بلکه با کشیدن کابل برق یا خاموش کردن محافظ برق می‌توان دستگاهی را که مشکل پیدا کرده Hard Reset کرد.

Reset Factory

در آخر نیز اگر مشکلات کنسول شما حل نمی‌شود یا قصد فروش آن را دارید، بهترین راه بازگردانی دستگاه به تنظیمات کارخانه است که در ادامه نحوه انجام آن در کنسول ایکس باکس سری ایکس را به شما آموزش خواهیم داد.

کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس

بازگردانی کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به تنظیمات کارخانه

پیش از ادامه کار و دیدن مراحل مربوط به بازگردانی کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس به تنظمیات کارخانه، در نظر داشته باشید که با انجام این کار، تمامی داده‌های شما پاک خواهد شد که به معنی حذف شدن فایل‌هایی نظیر بازی‌ها و فیلم و عکس‌های شما خواهد شد.

بنابراین پیش از انجام هرکاری بهتر است تا با استفاده از یک حافظه خارجی فایل‌های خود را به آن انتقال دهید. همچنین دقت کنید که Save بازی‌ها به حساب ایکس باکس شما به صورت خودکار انتقال داده خواهد شد؛ در نتیجه جای نگرانی برای از دست دادن فایل ذخیره بازی‌ها نیست.

برای انجام این کار، ابتدا دکمه Guide روی کنسول را فشار دهید و به قسمت Profile & settings و سپس Settings بروید.

کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس

حال به منو System و سپس Console info بروید.

کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس

گزینه Reset console را انتخاب کنید.

کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس

حال RESET AND REMOVE EVERYTHING را انتخاب کنید تا همه چیز در سیستم شما حذف شده و مجددا راه‌اندازی شود؛ اما اگر قصد دارید تا فایل‌های خود را نگه داشته و تنها تنظیمات خود را به حالت کارخانه بازگردانی کنید، گزینه RESET AND KEEP MY GAMES & APPS را انتخاب کنید.

کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس

دقت کنید که بعد از زدن هرکدام از این گزینه‌ها، کنسول شما خود به خود خاموش شده و سپس مراحل پاکسازی را خودکار انجام خواهد داد. همچنین بهتر است تا به پیش از حذف کلی فایل‌های کنسول، ابتدا گزینه RESET AND KEEP MY GAMES & APPS را برای رفع مشکل دستگاه خود امتحان کنید.

منبع: Lifewire

نویسنده: امیرحسین ناصری
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس

زیپ فا
رزرو تبلیغات در این مکان

بازی و فیلم/سریال های آینده

بازی Hitman 3
بازی The Medium
بازی Outriders
بازی Little Nightmares 2